Sprawdź nasz kurs Zarządzania Procesowego.

Czy Twoja praca stoi na głowie?

Moi drodzy – praca nie jest ważniejsza od zdrowia.

W ciągu ostatniego czasu pracy z klientami spotkałem 4 managerów z bardzo różnych firm. Poniżej krótki opis każdego z nich:
1. Wylądował w szpitalu – organizm powiedział dość przed zbyt duże natężenie pracy i brak dbałości o sen, odżywianie i własne zdrowie.
2. Chodzi na terapię – zbyt duży stres w pracy, ciągłe szukanie winnych i niska kultura firmy.
3. Po 20 latach pracy stwierdził, że bycie dostępnym 24h, wysyłanie maili o 4 nad ranem praca za 3 osoby i zgadzanie się na wszystkie zachcianki nie jest dobra. Odpuścił.
4. Ma takiego szefa, że przed każdym spotkaniem z nim bierze krople na uspokojenie. Żyje w ciągłym stresie.

To nie są jednostkowe sytuacje.

Dbajcie o siebie. Niezależnie od tego, czy jesteś przedsiębiorcą, managerem czy specjalistą.

Aby pracować skutecznie trzeba zadbać o poniższe obszary:
– Rodzina
– Duchowość
– Zdrowie
– Przyjaźń
– Relaks
– Rozwój

Oczywiście dla każdego z Was mogą one mieć różny poziom ważności. Patrzcie jednak na te obszary i wplatajcie je w swoje życie.

Nie oceniajcie też proszę osób, o których pisałem powyżej. Takich przypadków w różnych firmach dostrzegam dużo. Niezależnie od tego czy jest to firma rodzinna czy korporacja. Mała czy duża organizacja.

Nie są standardem, ale jednak się zdarzają – oby jak najrzadziej.

Newsletter

Zapisując się do naszego newslettera dołączysz do grupy osób, które co tydzień będą od nas otrzymywać dodatkową dawkę wiedzy i inspiracji.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od Perfectus Group Sp. z o.o., ul. Stróżyńskiego 17L , 60-688 Poznań, Sąd Rejonowy Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydział Gospodarczy KRS, nr KRS: 0000451155, kapitał zakładowy: 6.000,00 zł.

 

Subscribe to our newsletter