Krótkie ćwiczenie na pracę zespołową

Chciałbym Was zaprosić do eksperymentu, który zajmie Wam 30s.

Chwyćcie długopis/ołówek tylko jednym palcem (bez podpierania innymi) i spróbujcie napisać swoje imię…

Jak poszło? Zapewne nie było łatwo, a i jakość pozostawia wiele do życzenia…

Dużo łatwiej pisze się trzymając długopis całą dłonią. Wtedy każdy palec ma swoją konkretną funkcję i efekty pracy są dużo lepsze.

Dokładnie taka sama zasada jest przy pracy zespołowej w biznesie. Razem osiągamy efekt synergii i możemy osiągnąć więcej. Trzeba się jednak tego nauczyć.

Prowadząc warsztaty Lean Management Foundation to jedna z najczęściej powtarzanych refleksji na zakończenie szkolenia. Uczestnicy są zaskoczeni jak dużo można osiągnąć pracując zespołowo – o ile ma się wspólny cel i odpowiednią metodę pracy.

Pamiętajcie proszę o tym. Tym bardziej, że ma to znaczenie również w drugą stronę – jeśli managerowie nie współpracują ze sobą, nie mają wspólnych celów i nie są jednomyślni w kluczowych dla firmy tematach, to energia organizacji będzie tracona na zbędne wewnętrzne walki, zamiast skupić się na tym co naprawdę ważne.

Newsletter

Zapisując się do naszego newslettera dołączysz do grupy osób, które co tydzień będą od nas otrzymywać dodatkową dawkę wiedzy i inspiracji.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od Perfectus Group Sp. z o.o., ul. Stróżyńskiego 17L , 60-688 Poznań, Sąd Rejonowy Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydział Gospodarczy KRS, nr KRS: 0000451155, kapitał zakładowy: 6.000,00 zł.

 

Subscribe to our newsletter