Czy nie bierzesz sobie za dużo na głowę?

Pamiętacie teleturniej Jeden z dziesięciu? W finale jest możliwość brania pytań na siebie – za które możemy zyskać podwójną liczbę punktów 🙂

Jest to kusząca propozycja. Mogę zyskać więcej.

I coraz częściej spotykam managerów czy nawet zarządy firm, które biorą wszystko „na siebie”.

Skutek?
1) Dość nieporadna kadra średniego szczebla, która nigdy nie dostała pełnej własności procesu
2) Świadomość, że w razie czego zawsze Ci „na siebie” podejmą decyzję i uratują sytuację
3) NAJWAŻNIEJSZE – brak przepływu. Przez branie na siebie zbyt dużej liczby zadań powstają wąskie gardła i coraz więcej tematów czeka na decyzję

Organizacja przestaje działać skutecznie i efektywnie, a często pozornie proste tematy potrafią zajmować bardzo dużo czasu.

Delegowanie to trudna sztuka.
Przekazanie własności procesu nie jest na początku łatwe.

Każdy z nas ma jednak tylko 24h w ciągu doby. Jeśli firma ma się rozwijać, a my chcemy żyć, a nie tylko pracować, to konieczny jest rozwój średniego szczebla zarządzania i danie im własności procesu.

Dodaj komentarz

Newsletter

Zapisując się do naszego newslettera dołączysz do grupy osób, które co tydzień będą od nas otrzymywać dodatkową dawkę wiedzy i inspiracji.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od Perfectus Group Sp. z o.o., ul. Stróżyńskiego 17L , 60-688 Poznań, Sąd Rejonowy Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydział Gospodarczy KRS, nr KRS: 0000451155, kapitał zakładowy: 6.000,00 zł.

 

Subscribe to our newsletter