Aplikacje poprawiające efektywność w pracy

Aby działać efektywnie, konieczne jest kilka istotnych elementów. Jednym z nich jest umiejętność skupienia i koncentracji.

W niniejszym wpisie przedstawiam 3 aplikacje/rozwiązania, z których korzystam na co dzień, aby pracować efektywniej.

1. Brain.fm

Od ponad 2 lat pomaga mi uzyskiwać naprawdę dobre skupienie w pracy. Jest to aplikacja na telefon, albo używana przez przeglądarkę, która strumieniuje muzykę. Ale nie taką, jaką słuchamy w radiu.

Muzyka podzielona jest na 4 kategorie: Focus, Relax, Sleep i Meditate.

Ja osobiście korzystam z pierwszych 2. W obszarze Focus mam stosuję 2 podkategorie: Deep Work oraz Creative Flow.

Natomiast z zestawu Relax korzystam z kategorii Recharge i Destress.

Muzykę słucham na słuchawkach i zauważyłem już dużą prawdiłowość, że po włączeniu listy Deep Work dużo skuteczniej skupiam się na zadaniach. Z kolei po pracy Recharge pomaga mi naładować baterie w ciągu 15 minut.

Jeśli chiałbyś wypróbować, to korzystając z poniższego linku otrzymasz pierwszy miesiąc za 1$

www.brain.fm

2. Stay Focusd

Jeśli w trakcie pracy zdarza Ci się rozpraszać, wchodzić niepotrzebnie na media społecznościowe, platformy wideo czy portale informacyjne to wtyczka Stay Focusd zmieni ten nawyk.

Po jej zainstalowaniu możesz zablokować wybrane strony, które Cię rozpraszają, a nie dają wartości. Przy próbie wejścia na daną stronę z czarnej listy pokaże Ci się komunikat, że powinieneś pracować, a dostęp do strony zostanie zablokowany.

Wtyczka jest darmowa i można ją stosować w przeglądarce Chrome. Jeśli korzystasz z innych przeglądarek, to dostępnych jest dużo innych rozwiązań. Dla komputerów z systemem macOS jest też aplikacja SelfControl.

Link do wtyczki – kliknij

3. Pomodoro timer

W skrócie Pomodoro to technika pracy, której celem jest uzyskania skupienia tylko na JEDNYM ZADANIU w bloku czasowym trwającym 25 min. Po tym czasie mamy 5 minut rozprężenia, które możemy poświęcić na dowolne zadania lub odpoczynek.

Technika pozornie wydaje się prosta. Natomiast już jedno spróbowanie cyklu pomodoro pokaże Ci jak dużo można zrobić w takim jednym bloku czasowym skupiając się tylko na jednym zadaniu (bez maili, telefonów i wielozadaniowości).

Jest wiele aplikacji Pomodoro dostępnych zarówno na telefon jak i komputer. Poniżej przedstawiam kilka

https://pomodor.app/timer

https://www.marinaratimer.com/

https://www.forestapp.cc/

https://xwavesoft.com/be-focused-pro-for-iphone-ipad-mac-os-x.html

Newsletter

Zapisując się do naszego newslettera dołączysz do grupy osób, które co tydzień będą od nas otrzymywać dodatkową dawkę wiedzy i inspiracji.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od Perfectus Group Sp. z o.o., ul. Stróżyńskiego 17L , 60-688 Poznań, Sąd Rejonowy Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydział Gospodarczy KRS, nr KRS: 0000451155, kapitał zakładowy: 6.000,00 zł.

 

Subscribe to our newsletter